Fotowoltaika w Nidzicy – zaoszczędź na rachunkach za prąd

Ceny energii elektrycznej nieubłaganie rosną, a wraz z nimi Twoje rachunki za prąd. Wcale tak nie musi być! Jest przecież fotowoltaika! Nidzica to miasto, w którym z tej technologii skorzystało już wiele osób. Ty również chcesz się zdecydować na instalację? evoENERGY przeprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku. Skorzystaj z naszego doświadczenia i zacznij produkować darmową energię elektryczną!

Instalacja fotowoltaiczna w Nidzicy – zapomnij o przepłacaniu za energię

Fotowoltaika to technologia z grupy OZE, dzięki której można produkować darmowy prąd z energii słonecznej. Zasada działania jest prosta:

  • na dach lub grunt trafiają odpowiednio zwymiarowane panele fotowoltaiczne,
  • gdy na moduły padnie promieniowanie słoneczne, powstaje prąd stały,
  • w tej postaci energia trafia do inwertera (lub mikroinwerterów) i staje się prądem zmiennym o parametrach zgodnych z tymi w sieci.

Z prądu z fotowoltaiki możesz korzystać, zawsze gdy padają na nie promienie słoneczne. Oznacza to, że możesz liczyć na uzysk przez cały rok, chociaż wiosną i latem energii jest więcej niż jesienią i zimą.

Ten problem jest rozwiązany przez net-billing: metodę rozliczania nadprogramowego prądu z zakładem. Dzięki niej możesz przekazywać nadwyżki energii do sieci, za opłatą. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na rozliczenie Twojego rachunku za prąd pobrany z sieci.

Panele fotowoltaiczne w Nidzicy – zainwestuj z dotacją!

Zakup i montaż fotowoltaiki to inwestycja z grupy OZE. A to oznacza, że możesz na nią uzyskać znaczące dofinansowanie. Dostępnych jest kilka instrumentów. Najważniejsze to rządowy program Mój Prąd (z dotacjami do 20,5 tys. zł!) i Czyste Powietrze. Dostępna jest także ulga termomodernizacyjna.

Eksperci evoENERGY pomogą Ci pozyskać najkorzystniejsze dofinansowanie na Twój projekt i zadbają, aby instalacja fotowoltaiczna przyniosła Ci maksymalne oszczędności. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!