Zobacz jak to działa

Mycie paneli
fotowoltaicznych

Utrzymaj pełną wydajność swoich paneli
dzięki profesjonalnemu myciu instalacji.

Dlaczego warto
myć panele?

Deszcz nie zmywa wszystkich zanieczyszczeń: pozostają uporczywe zabrudzenia, które z czasem przyczyniają się do powstawania groźnych dla paneli porostów skracających oczekiwany czas żywotności paneli.

Same zabrudzenia powodują również spadem wydajności instalacji przekłądając się na 5 do 30% mniejszą produkcję energii i realne straty finansowe.

5-30%
większa wydajność

Dłuższa
żywotność paneli 

Usunięcie porostów

Korzyści z profesjonalnego
mycia paneli fotowoltaicznych

Dlaczego warto zlecić mycie paneli zamiast wykonać je samodzielnie? Oczywistą korzyścią jest zaoszczędzony czas na mycie, brak ryzyka uszkodzenia paneli albo uszczerbku na zdrowiu w przypadku mycia instalacji zlokalizowanej wysoko nad ziemią.

Mniej oczywiste korzyści to skuteczność mycia: tylko odpowiednio dejonizowana woda aplikowana pod ciśnieniem zapobiega powstawaniu osadu z kamienia na umytrych panelach zapewniając wyższą ich wydajność, spowalniając proces zabrudzenia i dająć efekt czytsych paneli na dłużej.

Oszczędność czasu
i pieniędzy z generowanej energii

Uniknięcie strat w generowanej energii amortyzuje koszt ich czyszczenia a często nawet generuje dodatkowy zysk względem nieczyszczonych modułów.

Bezpieczeństwo:
Twoje i instalacji

 

Woda dejonizowana:
wyższa skuteczność
czyszczenia.

 

Dejonizacja: Sekret
profesjonalnego
czyszczenia

Specjalny filtr wykorzystywany w używanym przez nas sprzęcie czyszczącym poddaje wodę z kanalizacji procesowi dejonizacji. Woda zostaje pozbawiona minerałów, dzięki czemu nie zostawia osadów na mytych powierzchniach, nie zmieniając ich gładkości, co w efekcie hamuje osadzanie się brudu i zanieczyszczeń zapewniając czyste i wydajne moduły na dłużej.

Technika
i częstotliwość
mycia modułów

W większości przypadków wystarczające jest mycie instalacji fotowoltaicznych 1-2 razy w roku, najlepiej na wiosnę przed sezonem największej produkcji energi ze słońca wiosną i latem. Instalacje w pobliżu okręgów przemysłowych i rolnych mogą wymagać częstszego mycia z uwagi na gromadzenie się osadów.

Mycie paneli
na obiektach przemysłowych
i komercyjnych

Mycie paneli
na budynkach mieszkalnych
z dachami skośnymi i płaskimi

Mycie paneli
na budynkach gospodarczych,
farm fotowoltaicznych

Dzięki doświadczeniu oraz zapleczu technicznemu oferujemy mycie instalacji każdego typu, na każdym rodzaju dachu oraz na dowolnej wysokości: zarówno u klientów indywidualnych, jak i w firmach oraz na farmach fotowoltaicznych.

Zainteresowany?

Wyceń usługę mycia paneli
fotowoltaicznych

    Prosimy o akceptację poniższych pól: