Zobacz jak to działa

REKUPERACJA

energooszczędna wentylacja całego domu

100%

komfortu
– bez pleśni, drobnoustrojów
brzydkich zapachów

50%

oszczędnośći
na ogrzewaniu

100%

bezpieczeństwa
– dom wolny od CO2

Jak działa
rekuperacja?

Rekuperacja to wymuszony obieg powietrza w Twoim domu, który nie wymaga klasycznego komina. Jest przemyślany, więc działa efektywnie: usuwa powietrze z “brudnych” pomieszczeń jak kuchnia, garderoba i łazienka oraz wtłacza świeże, przefiltrowane powietrze np. do salonu, sypialni i przedpokoju.

Rekuperator filtruje powietrza zapewniając jego czystość od drobnoustrojów i pyłów , a specjalny system pozwala na odzyskanie ciepła z wytłaczanego powietrza, dzięki czemu ogrzewanie jest tańsze nawet o 50%.

Korzyści z rekuperacji. Po pierwsze…

Oszczędności

Rekuperacja to technologia zapewniająca konkretne korzyści, m.in finansowe.

Klasyczna wentylacja grawitacyjna wykorzystuje kanały wentylacyjne, którymi z domu wydostaje się powietrze nasycone dwutlenkiem węgla. Wraz z tym powietrzem uchodzi również ciepło wygenerowane przez system ogrzewania – jest to bezsensowna strata odpowiadająca za nawet 50% ciepłego powietrza opuszczającego dom.

Rekuperator, dzięki specjalnemu wymiennikowi ciepła, odzyskuje ciepło z powietrza zanim pozwoli mu opuścić dom. Ciepło wraca do pomieszczeń wraz ze świeżym powietrzem.

Straty ciepła w nowoczesnym domu

55%

wentylacja grawitacyjna

12%

dach

15%

okna

15%

ściany

3%

piwnica

Po drugie…

Bezpieczeństwo.
Twój zdrowy dom.

Rekuperacja wyciąga z domu zużyte powietrze
z zanieczyszczeniami bytowymi:

dwutlenkiem węgla

bakteriami i wirusami

wilgocią i brzydkimi zapachami

kurzem

Po trzecie…

KOMFORT ŻYCIA

Wentylacja oparta na rekuperacji jest starannie zaprojektowana pod konkretny budynek, dzięki temu wszystkie pomieszczenia mają zapewniony odpowiedni obieg świeżego powietrza a poziom dwutlenku węgla jest utrzymywany na bezpiecznym poziomie przez całą dobę.

Świeże powietrze w domu to szereg korzyści dla życia i zdrowia, ale również korzyści dla budynku: koniec problemów z pleśnią na ścianach i nadmiernym gromadzeniem kurzu.

Zdrowy sen
W domu z rekuperacją nie dojdzie do zaczadzenia dzięki stałej kontroli poziomu CO2. Wzrasta też jakość snu i samopoczucie w ciągu dnia.

Mniej sprzątania
Filtrowane powietrze jest pozbawiane kurzu i zanieczyszczeń, które wpadają do domu ze zwykłą wentylacją.

Bez przeciągów
Wentylacja jest prowadzona w sposób ciągły, dzięki czemu ruch powietrza jest delikatny i nie powodu nagłych przeciągów.

Bez brzydkich zapachów
Ciągły obiek powietrza niweluje wilgoć w domu, a zaciągane powietrze przechodzi przez filtry usuwające np. smog z powietrza.

Budujesz nowy dom?

Rekuperacja jest
obowiążkowa zgodnie
z WT 2021

Nowe Warunki Techniczne 2021 wprowadzają nowe wymagania względem inwestorów, którzy dostali pozwolenie na budowę po 1 stycznia 2021 r. Zgodnie z nimi, wszystkie nowe budynki muszą spełniać znacznie bardziej rygorystyczne warunki wentylacji i utrzymania ciepła budynku. Rekuperacja gwarantuje zgodność z nowymi normami.

Więcej o wymaganiach względem wentylacji przeczytasz tutaj: https://www.wentylacyjny.pl/2545-49-234-nowe-warunki-techniczne-2021–wymagania-dla-wentylacji.html

Zainteresowany?

Zapytaj o ofertę dla Ciebie!