Zobacz jak to działa

Domowy magazyn energii

Przechowuj wyprodukowaną energię elektryczną
w swojej domowej baterii

Niezależność od elektrowni
– zawsze masz swój zapas
energii

Oszczędność 20-30%
w bilansowaniu
energii

12 lat
gwarancji

Waga
108 kg

3 kolory
do wyboru

Szczelność baterii
IP 65

Pierwszy polski
domowy magazyn
energii

Bateria Domowa™ NAATU służy do magazynowania energii wyprodukowanej przez domową instalację fotowoltaiczną. Takie rozwiązanie ma wiele zalet opisanych poniżej.

Sama bateria jest eleganckim ozdobnikiem Twojego domu: może być instalowana na zewnątrz jak i wewnątrz domu, ma postać nowoczesnej bryły wykonanej ze stalii lub aluminium z dyskretnym LEDowym podświetleniem.

NAATU to w pełni polski produkt o rekordowo niskiej wadze 108 kg. Niezawodny i elegancki.

Wydajna,
bezpieczna,
trwała.

Pojemność nominalna

15.6 kWh

Pojemność użytkowa

14.0 kWh

Falownik

Zintegrowany

Moc ciągła PV i ESS

8 kW

Moc chwilowa (10s)

9 kW

Zabezpieczenie prądowe

20A

Napięcie AC (Nominalne)

240/400V

Niezrównoważenie obciążenia faz (max)

100%

Gwarancja Falownik

12 lat*

Gwarancja Baterie

12 lat*

Ilość cykli smart BMS

8 000

Symulacja awarii elektrowni:

dom z magazynem energii

Korzyść pierwsza:

Niezależność
od dostaw prądu

Energia, którą produkujesz trafia najpierw do baterii, dopiero nadwyżka energii trafia do sieci energetycznej operatora.

W przypadku awarii operatora korzystasz z zapasu z Twojej baterii – awaria Cię nie dotyczy i nie interesuje.

W przypadku instalacji fotowoltaicznej bez magazynu energii wyprodukowana przez Ciebie energia trafia zawsze najpierw do elektrowni, od której znowu pobierasz energię, którą aktualnie potrzebujesz. W przypadku awarii nie jesteś w stanie korzystać z energii.

Oszczędność na rachunkach

Korzystne
bilansowanie energii

W domu bez magazynu energii musisz odkupić energię od elektrowni gdy chcesz z niej skorzystać np. w wieczorem, gdy Twoja instalacja nie pracuje. Za jednostkę energii zapłacisz więcej o ok. 20% niż za jednostkę energii którą wcześniej sprzedałeś elektrowni w ramach nadprodukcji w ciągu dnia.

Magazyn energii pozwala Ci korzystać w dowolnym momencie z Twojej energii wyprodukowanej w ciągu dnia – nie tracisz na pośrednictwie elektrowni.

Bilans energetyczny:

dom bez magazynu energii

Bezpieczeństwo

Domowy magazyn energii składa się z modułów bateryjnych NMC niemieckiej firmy BMZ posiadających certyfikaty UL 1642 i UL 62133. Wszystkie baterie posiadają:

Testy żywotności i znisczeniowe przeprowadzone w laboratoriach BMZ
Zabezpieczenia nadprądowe
15 lat gwarancji

Aplikacja mobilna

Nowoczesna aplikacja pozwoli Ci w łatwy sposób sprawdzać co się dzieje z Twoim magazynem energii: jaki jest poziom naładowania, ile energii przyjął, ile zostało użyte.

Nowoczesne algorytmy poinformują Cię nawet o nadciągającej burzy i przygotowanych rezerwach energii na wypadek awarii elektrowni.

Przygotuj się na przyszłość

Wymieniaj się energią
z sąsiadami – zostań
wirtualną elektrownią!

Włącz swój dom do wirtualnej elektrowni i oszczędzaj na korzystniejszym gospodarowaniem energią w mikroskali: pobieraj energię od sąsiadów gdy jej potrzebujesz, oddawaj swoją nadprodukcję korzystniej niż do operatora energetycznego.

Usługa będzie dostępna od 2023 roku.

Kupujesz energię
wtedy gdy jest tania

Sprzedajesz nadwyżki
Twoim sąsiadom, w korzystnej cenie

Magazynujesz
to co wyprodukujesz albo kupisz tanio

Już od 2023 r.:

Wynagrodzenie
za gotowość

Ilość domowych sieci fotowoltaicznych zmieniła sposób funkcjonowania klasycznych operatorów energetycznych – muszą przyjmować i magazynować coraz większe nadprodukcje z domowych instalacji co przeciąża ich infrastrukturę.Rozwiązaniem tego problemu będą prywatne magazyny energii które przyjmą na siebie część zadań związanych z magazynowaniem energii i odciążaniem sieci energetycznych – oczywiście nie za darmo!

Rozwiązaniem tego problemu będą prywatne magazyny energii które przyjmą na siebie część zadań związanych z magazynowaniem energii i odciążaniem sieci energetycznych – oczywiście nie za darmo!

Zarobisz dodatkowo 2000-3000 zł rocznie w ramach usługi DSR – dobrowolnego i czasowego obniżenia zużycia energii elektrycznej lub przesunięcia w czasie jej poboru na polecenie operatora energetycznego (Twój domowy magazyn energii umożliwi Ci takie działanie).