Zobacz jak to działa

Pompy
ciepła

Ogrzej swój dom
ciepłem z natury

Uniwersalne
rozwiązanie

Ogrzejesz
swój dom w trakcie zimy

Schłodzisz
swój dom latem

Pompa ciepła pozwoli Ci ogrzać Twój dom w trakcie zimnych miesięcy oraz schłodzić go, gdy temperatura na zewnątrz da się we znaki domownikom. Cała instalacja jest bezpiecznym, zamkniętym układem, który nie emituje szkodliwych gazów, nie jest narażony na zagotowanie lub zapalenie sadzy w kominie, a przede wszystkim jest całkowicie bezobsługowy.

JAK TO DZIAŁA?

Powietrzna pompa ciepła (tzw. pompa ciepła powietrze-woda) funkcjonuje podobnie, jak domowy kocioł. To ekologiczne urządzenie, wykorzystujące 2 rodzaje energii: elektryczną (25%) oraz odnawialną (75%). Tej pierwszej pobiera niewielkie, a druga pochodzi ze środowiska naturalnego.

  • Temperatura otoczenia nagrzewa płyn w układzie pompy.
  • Ogrzany płyn powoduje parowanie środka chłodniczego, który ulega sprężeniu i osiąga wysoką temperaturę.
  • Uzyskana temperatura zostaje wykorzystana do ogrzania domu.

Pompa powietrze woda

Pompa wykorzystuje powietrze z zewnątrz (dolne źródło), które dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu wytwarza ciepło użytkowe, które wykorzystamy do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwala zredukować koszty ogrzewania domu nawet do 0 zł. Dowiedz się jaki jest koszt inwestycji w dom bez rachunków tutaj

Pompa gruntowa

W przypadku gruntowej pompy ciepła, energia pobierana jest z gruntu lub wody przy pomocy wymiennika gruntowego odpowiednio zagłębionego pod powierzchnią ziemi lub w przygotowanych odwiertach w gruncie. Pompy ciepła tego typu uważane są za najbardziej wydajne pompy ciepła, jednoczesnie za najdroższe rozwiząnie z możliwych.

Rodzaje
pomp ciepła

Najpopularniejszym typem pomp zamawianych przez naszych klientów są pompy typu powietrznego (pompa taka została przedstawiona na powyższym schemacie). Wybór odpowiedniej pompy jest uzależniony od warunków gruntowych danej nieruchomości oraz właściwości samego budynku.

Umów się na niezobowiązujące spotkanie – doradzimy Ci wybór optymalnego rozwiązania.

Umów się na spotkanie

Zalety
pomp ciepła

Dbasz o środowisko

Pompa ciepła oznacza absolutny brak procesu spalania paliw, a co za tym idzie, brak emisji szkodliwych gazów. Inwestując w tę technologię, inwestujesz w siebie i swoich bliskich.

Oszczędzasz czas i pieniądze

Dzięki pompie paliwa nie musisz więcej martwić się o opał lub kosztowne czyszczenie kotła i kominów. Ogrzewanie jest również bezobsługowe. Jedyne czego potrzebujesz, to energia elektryczna potrzebna do zasilenia kompresora, która również może być darmowa!

Żyjesz wygodnie

Pompa ciepła jest bezobsługowa, ekologiczna, łatwa w montażu, bezpieczna i oszczędna. Pompa ciepła pozwala nie tylko ogrzewać dom, lecz także chłodzić go w upalne dni.

Korzystne
finansowanie

Jako jedyni z nielicznych na ryku przywiązujemy ogromną uwagę do tego, aby
realizowane przez nas projekty mogły być korzystne finansowanie.

PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE

ULGA
TERMOMODERNIZACYJNA

  • Program dla osób fizycznych
  • Dofinansowanie obniżające koszt wymiany nieefektywnych źródeł ciepła oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku
  • Dotacja może wynieść do 37 tys. zł

Wypełnij niezobowiązującą ankietę aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz do dofinansowania „Czyste Powietrze

  • Program dla osób fizycznych
  • Ulga polegające na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku
  • Kwota odliczenia może wynieść maksymalnie 53 000 zł

Wypełnij formularz aby pobrać poradnik.