06.04.2023

Audyt energetyczny „CZYSTE POWIETRZE” – po co wykonywać i ile to kosztuje?

Pośród procedur związanych z termomodernizacją danego budynku lub mieszkania, audyt energetyczny to jeden z najważniejszych procesów. Na jego podstawie można jasno określić zapotrzebowanie na energię, a także wskazać konkretne miejsca, w których jej zużycie może zostać zminimalizowane w najbardziej przystępny sposób.

Obowiązek audytu energetycznego – dla kogo?
W Polsce zobligowani do przeprowadzenia audytu energetycznego są przede wszystkim osoby prywatne starające się o dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze. Dzięki wykonaniu audytu energetycznego można otrzymac wieksze dofinansowanie na:

  • wymianę źródła ciepła
  • ocieplenie budynku
  • wymianę okien i drzwi
  • instalację fotowoltaiczną

Czym dokładnie jest audyt energetyczny?
W ramach audytu szczegółowo zostaje określone zapotrzebowanie danego budynku na energię. Zostają także opracowane parametry techniczne i ekonomiczne oraz zakres termomodernizacji, mających na celu obniżenie zapotrzebowania na ciepło budynku.

Wiąże się to również z obniżeniem kosztów użytkowania. Poprawnie sporządzony audyt energetyczny odpowiada na pytania, jak przedsięwzięcie powinno zostać sfinalizowane, jakie prace powinny zostać wykonane i w jaki sposób, a także koszty prac i oszczędności, jakie
przyniosą.

Kto może przeprowadzić audyt?
Wykonać audyt mogą osoby mające uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków, które zdały pod tym kątem egzamin lub posiadają odpowiednie wyższe wykształcenie. Muszą także dbać o przestrzeganie procedur oraz określonych
standardów.

Jaki jest koszt wykonania audytu energetycznego??

Koszt wykonania audytu energetycznego Czyste Powietrze to 1200zł/netto, przy czym 100% kwoty netto jest kosztem kwalifikowanym dofinansowania. Czyli realnie nie płacimy za audyt 250 zł:)

Z nami dowiesz się więcej!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź tutaj: https://evoenergy.pl/swiadectwa-charakterystyki-energetycznej/ lub jeśli masz inne pytania dotyczące Audytu energetycznego lub chcesz zlecić Nam wykonanie, skontaktuj się z nami pod numerem 23 323 32 43 oraz adresem e-mail sprzedaz@evoenergy.pl.

Warto sprawdzić:

06.04.2023

Świadectwa energetyczne – sprawdź czy musisz wykonać?

06.04.2023

Mój Prąd 5.0 – na co i ile dofinansowania można otrzymać?

09.02.2023

Grant OZE – dofinansowanie 50% dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na OZE

08.02.2023

Audyt energetyczny w programie Czyste Powietrze. Ile kosztuje?

06.02.2023

Dofinansowanie Mój Prąd 4.0 tylko do 31.03.2023!

31.01.2023

Czyste Powietrze 3.0 – pozyskaj nawet 136 200zł dofinansowania