14.09.2021

Fotowoltaika dla firm – 5 najważniejszych korzyści

Wydatki na prąd dla firm rosną w bardzo dynamicznym tempie. Niedawno pojawiła się dodatkowa opłata mocowa i trudno jest przewidzieć, co wydarzy się w kolejnych latach. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje sposobów na optymalizację zużycia energii. Dobrym rozwiązaniem może być fotowoltaika dla firm. Zobacz, jakie korzyści przynosi.

#1 Redukcja kosztów zużycia prądu

… i to znacząca! Wiele oczywiście zależy od skali prowadzonej działalności, jednak dobrze zwymiarowany system PV jest w stanie pokryć nawet 100% zapotrzebowania budynków firmowych na energię elektryczną. Za to w dużych zakładach produkcyjnych pozwala na znaczne obniżenie korzystania z zasobów sieci elektroenergetycznej.

Bardzo istotne jest to, że fotowoltaika dla firm pozwala uchronić się przed opłatą mocową, która jest pobierana z tytułu czerpania prądu z sieci w ciągu dnia. W tym czasie cała energia może być pozyskiwana dzięki panelom PV!

Dlatego, zwłaszcza jeśli audyt energetyczny pokazuje, że Twoja firma powinna zredukować zużycie prądu z sieci, koniecznie rozważ fotowoltaikę!

#2 Niezależność od podwyżek energii

Ceny prądu z sieci rosną i nie należy się spodziewać, że ten trend się odwróci. Wręcz przeciwnie. W kolejnych latach stawki podniosą się niejeden raz. Jako przedsiębiorca nie możesz zrezygnować z korzystania z energii elektrycznej. Masz jednak szansę uwolnić się od strachu przed podwyżkami – większość potrzebnego prądu, lub nawet całe jego zasoby, będziesz produkować samodzielnie, za darmo. Pamiętaj: czas życia paneli fotowoltaicznych jest szacowany na minimum 30 lat, co przekłada się na długofalowe oszczędności.

#3 Wzrost rentowności

Obniżenie wydatków na prąd do zasilania zasobów firmy oznacza spadek ogólnych kosztów jej działalności. To prosta droga do podniesienia rentowności firmy, a co za tym idzie – do wzrostu jej konkurencyjności na rynku.

#4 Pozytywny wpływ na wizerunek firmy

Działania proekologiczne są dzisiaj ważnym elementem społecznej odpowiedzialności firmy. Marki, które np. inwestują w zielone technologie czy też ograniczają zużycie papieru w firmie, są lepiej postrzegane – zarówno w otoczeniu biznesowe, jak i przez klientów końcowych. Warto podążać za tym trendem wizerunkowym!

#5 Korzystne warunki finansowania

Inwestycja w fotowoltaikę dla firm wcale nie musi oznaczać kosztu dla przedsiębiorstwa. Nie ma konieczności mrożenia środków w instalacji. Można skorzystać np. z atrakcyjnego leasingu na fotowoltaikę. Na przedsiębiorców z OZE czekają także dodatkowe środki z funduszy unijnych – w przygotowaniu i realizacji tego projektu pomogą Ci nasi eksperci! Możesz uzyskać nawet do 85% dotacji!

Warto też wspomnieć, że duże firmy, które chcą zainwestować w fotowoltaikę, mogą wygospodarować środki na instalację solarną, optymalizując składki PFRON. To rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej naszych Klientów.

Chcesz wiedzieć, jakiej instalacji fotowoltaicznej potrzebuje Twoja firma, aby realnie obniżyć wydatki na prąd i ile to będzie kosztować? Skontaktuj się z naszymi doradcami. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i przedstawimy wycenę – bez zobowiązań!

Warto sprawdzić:

29.04.2022

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

26.04.2022

Awarie pompy ciepła – co może się zepsuć i dlaczego?

21.04.2022

Niezależność energetyczna – zwiększ ją w trudnych czasach