25.10.2021

Fotowoltaika na raty – jak to działa?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się po ok. 5-8 latach – wszystko za sprawą drastycznego obniżenia rachunków za prąd przy wykorzystaniu tej technologii. Jednak mimo wszystko dla wielu osób początkowy wydatek na system PV dość dużą przeszkodą. Wcale jednak tak nie musi być. Rozwiązaniem jest wzięcie fotowoltaiki na raty. Zobacz, jak to działa w praktyce.

Ile kosztuje fotowoltaika?

Ceny fotowoltaiki w ostatnich latach znacząco spadły. Mimo to, wydatek na instalację nadal zaczyna się od kilkunastu tysięcy złotych. Chociaż taka suma wydaje się duża, to trzeba pamiętać, że chodzi o jednorazową opłatę, przy założeniu czerpania zysków z systemu PV przez 25-30 lat, a nawet dłużej. Po drodze mogą Cię czekać niewielkie wydatki na konserwację paneli (np. na mycie paneli fotowoltaicznych), jednak koszty będą znacznie niższe od tych, których poniósłbyś, płacąc za coraz droższy prąd z sieci.

Warto przy tym pamiętać, że na fotowoltaikę można uzyskać rozmaite dopłaty – np. w ramach programu Mój Prąd (czwarta edycja już w I kwartale 2022 roku!), a także Czyste Powietrze, czy też z tytułu ulgi termomodernizacyjnej od podatku PIT. Stąd też ostateczna inwestycja nie jest tak wysoka, jak można się spodziewać, a zyski rosną z roku na rok. Aby je przeliczyć, posłuż się np. naszym kalkulatorem fotowoltaiki, a szybko zobaczysz, ile zyskasz!

Jak sfinansować fotowoltaikę, żeby nie narażać się na wysokie koszty?

Być może mimo tego, że widzisz, jak wiele korzyści przyniosłaby Ci fotowoltaika, powstrzymujesz się z decyzją, bo po prostu nie dysponujesz środkami na zapłacenie za komponenty i ich montaż. Nie ma się czemu dziwić – na start to nadal znacząca kwota. Jednak odkładanie pieniędzy na system PV może Cię kosztować jeszcze więcej niż sięgnięcie po korzystne formy finansowania takiej inwestycji.

Jednym z korzystnych rozwiązań dla klientów indywidualnych jest prosty system rozłożenia opłaty za fotowoltaikę na raty. Wbrew pozorom, taka pożyczka nie musi być wysoko oprocentowana. Wręcz przeciwnie. Dostępne są nawet raty 0%! Oznacza to, że należną kwotę możesz rozłożyć w czasie bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Jak działają raty 0% na fotowoltaikę?

Z rat 0% na fotowoltaikę korzystają klienci evoEnergy. Przygotowaliśmy bardzo proste, a zarazem wygodne rozwiązanie, dzięki któremu początkowe koszty inwestycji w fotowoltaikę przestają być dużym obciążeniem i przeszkodą nie do przejścia. W ramach współpracy możesz:

  • uzyskać nieoprocentowane raty na fotowoltaikę do 84 miesięcy, czyli na okres do 7 lat – to przekłada się na bardzo niską wysokość comiesięcznego zobowiązania, często nawet niższą niż opłata, jaką poniósłbyś za prąd,
  • szybko uzyskać finansowanie – kredyty na fotowoltaikę są obarczone małą ilością formalności i są chętnie przyznawane,
  • rozpocząć szybko korzystanie z darmowej energii, bez narażania się na kolejne podwyżki cen energii.

Jak skorzystać z rat na fotowoltaikę?

Aby móc skorzystać z atrakcyjnego systemu finansowania fotowoltaiki dostępnego w evoEnergy, skontaktuj się z naszym doradcą i umów na konsultację. Pierwsza, niezobowiązująca rozmowa może się odbyć wirtualnie – wystarczy Ci komputer z dostępem do internetu i kamerka. Przygotuj też 3 ostatnie rachunki za prąd, abyśmy mogli oszacować Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Ta konsultacja pomoże zarówno oszacować wysokość inwestycji oraz możliwych do uzyskania dopłat na fotowoltaikę, jak również wstępnie uzgodnić warunki ratalnej spłaty zobowiązania. Gdy zdecydujesz się na rozpoczęcie współpracy, przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności krok po kroku. W efekcie szybko zaczniesz produkować własny, darmowy prąd i cieszyć się niskimi rachunkami oraz poczuciem bezpieczeństwa.

Skontaktuj się już teraz i sam oceń opłacalność naszych rozwiązań!

Warto sprawdzić:

06.04.2023

Audyt energetyczny „CZYSTE POWIETRZE” – po co wykonywać i ile to kosztuje?

06.04.2023

Świadectwa energetyczne – sprawdź czy musisz wykonać?

06.04.2023

Mój Prąd 5.0 – na co i ile dofinansowania można otrzymać?

09.02.2023

Grant OZE – dofinansowanie 50% dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na OZE

08.02.2023

Audyt energetyczny w programie Czyste Powietrze. Ile kosztuje?

06.02.2023

Dofinansowanie Mój Prąd 4.0 tylko do 31.03.2023!

31.01.2023

Czyste Powietrze 3.0 – pozyskaj nawet 136 200zł dofinansowania