31.01.2022

Fotowoltaika dla firm – 4 zalety

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad inwestycją w instalację fotowoltaiczną? To może być świetny kierunek działania. Poznaj najważniejsze korzyści, jakie może osiągnąć dzięki instalacji fotowoltaicznej Twój biznes.

  1. Obniżenie kosztów prowadzonej działalności

Wydatki na prąd stanowią jedne z najważniejszych dla niemal każdej firmy – bez względu na profil działalności. Tymczasem ceny energii elektrycznie gwałtownie wzrastają, zwłaszcza dla użytkowników biznesowych. Wystarczy wspomnieć o obowiązującej od 2021 roku opłacie mocowej.

Można się spodziewać, że stawki za prąd będą nadal rosły – choćby z uwagi na zaostrzenie proekologicznej polityki UE w ramach programu Fit For 55. Większość polskiego prądu jest produkowana w konwencjonalnych elektrowniach węglowych. W związku z opłatami emisyjnymi jego cena będzie rosła.

Tymczasem fotowoltaika dla firm to sposób na produkcję własnej, darmowej energii. Nawet, jeśli zdecydujesz się na instalację o mniejszej mocy niż zapotrzebowanie zakładu na prąd, obniżysz jego pobór z sieci w „godzinach szczytu”, czyli w ciągu dnia. To znajdzie wyraźne przełożenie na wysokość wydatków na elektryczność.

  • Szybki zwrot z inwestycji w fotowoltaikę dla firm

Czas zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę dla firm jest uzależniony m.in. od tego, jak duża jest instalacja, która powstanie, a także od pozyskanych na nią dofinansowań. Pamiętając jednak, że czas działania systemu PV jest szacowany na ponad 30 lat, a jego obsługa jest niemal bezobsługowa – można powiedzieć, że w długofalowej perspektywie ROI będzie bardzo wysokie.

Dowiedz się więcej: Inwestycja w fotowoltaikę dla dużych firm: możliwe scenariusze

  • Wzmocnienie wizerunku proekologicznego Twojej firmy

W świecie nowoczesnego biznesu wizerunek ma równie duże znaczenie jak jakość oferowanych produktów. Dlatego warto pokazać się jako organizacja, która dba o środowisko naturalne i stawia na zrównoważony rozwój. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną będzie na to najlepszym dowodem. Koniecznie wykorzystaj ten fakt w komunikacji z klientami!

  • Wygodne finansowanie fotowoltaiki dla firm

Wcale nie musisz mrozić firmowych środków w systemach fotowoltaicznych. Wręcz przeciwnie. Najlepszym rozwiązaniem jest leasing. Wiąże się z niskimi kosztami początkowymi i szybkim uruchomieniem, a wydatki poniesione w związku z opłatami możesz wliczyć w koszty.

Chcesz wiedzieć, ile dokładnie kosztowałaby instalacja PV dla Twojej firmy? Szukasz korzystnego sposobu na sfinansowanie inwestycji? Podpowiemy Ci korzystne rozwiązania. Skontaktuj się i porozmawiaj z naszymi doradcami!

Warto sprawdzić:

29.04.2022

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

26.04.2022

Awarie pompy ciepła – co może się zepsuć i dlaczego?

21.04.2022

Niezależność energetyczna – zwiększ ją w trudnych czasach